top of page
MEME DİKLEŞTİRME GÖĞÜS TOPARLAMA ESTETİĞ

AMELİYATSIZ DİKLEŞTİRME

Antalya

estetik-plastik-cerrahi-gokhan-ozerdem-a

AMELİYATSIZ MEME DİKLEŞTİRME MÜMKÜN MÜ?

Meme dikleştirmenin amacı, yaşlılığa bağlı hormonal değişiklikler, süt verme sonrası süt kanallarının çekilmesi ile meme derisinin tabi ki ter çekimi kuvveti ile sarkmış meme dokusunun eski haline getirebilme işlemidir. 

Eğer meme uçlarını meme altı kıvrımı üzerinde veya daha altında sizin memeleriniz sarkmış diyebiliriz. Tam olarak aşağı baktığı durumlarda ileri derecede bir sarkmadan bile bahsedebiliriz. Uçlar eğer tam olarak kıvrım üzerinde ise dikleştirme ve/veya büyütme ameliyatı olabilirsiniz, ancak daha aşağı pozisyonlarda mutlaka meme dikleştirme olmalısınız. Bunun yanında dolgun dokunuz yok ise yanında silikon ile büyütme de yaptırabilirsiniz. 

Meme dikleştirme girişimi de diğer meme estetiği ameliyatları gibi gardırop değiştirici bir ameliyattır. İyi ve vücuda orantılı yapılırsa iyi sonuç veren, hastayı tatmin eden bir uygulamadır. 
 
Meme küçültme ameliyatı ile dikleştirme aslında birbirine yakın tekniklerle yapılır. Küçültmede doku çıkartılırken, dikleştirmede ya çok az bir doku alınır veya alınmadan memeye çekil verilir. 

İzsiz meme dikleştirme ameliyatı yoktur. Meme ucunun çevresi boyunca aşağı doğru uzanan bir iz kalmaktadır. Yeni tekniklerde artık meme kıvrımı üzerindeki uzun izler kısalmıştır. Memedeki sarkma derecesine bağlı olarak da bu iz uzayabilir. İzler her yarada olduğu gibi son halini birinci yılsonunda alırlar. İzin mümkün olduğu kadar kabarmaması ve renginin soluklaşması için doktorunuzun size tarif ettiği gibi masaj yapmanız yararlı olabilir. Teorik olarak daha koyu tenli insanlarda daha fazla iz beklenir ama bu kural değildir. İz genetiği bağlı olarak insanlar arası değişkenlik gösterir. Bir hastada belli belirsiz çok güzel iz kalırken diğer bir hastada daha koyu ve kalın iz kalabilir. 

Ameliyatsız çözümlere gelince. Bugün için sarkmış bir memenin toparlanması için tek çözüm ameliyattır diyebiliriz. Eskisi gibi bu ameliyatlar uzun sürmemekte ve artık hasta kendini iyi hissediyorsa aynı gün bir taburcu edilebilmektedir. Memelerin zayıf göğüs kasları yüzünden sarktığını, spor ile veya büyütmede de iddia edildiği gibi bazı hareketlerle dikleşme olacağını sanmayın. Anatomik olarak göğüs kasları ile meme sarkmasının bir alakası bulunmamaktadır. Sporu vücudunuz için yapın ama dikleşme beklemeyin. 

Bu konu ile ilgili dolgu maddeleri, kök hücre tedavileri (bugün yağ transferinin ismi bu şekilde değiştirilerek tekrar hastalara sunulmaktadır. Yağ transferi ile meme üst kutbunda dolgunluk amaçlanır ancak yan etkileri nedeni ile pek tercih edilmez) ile özellikle de kremlere itibar edilmemelidir.  

Hamilelik Photoshoot

Anne Estetiği

Kadınların en fazla şikayetçi olduğu estetik sorunların başında doğum sonrası deformasyonlar gelmektedir. Memelerde sarkmalar, karında gevşeme, göbek altı çatlakları, bel bölgesinde kalınlaşma ‘anne estetiği’ ile çözülebilecek sorunlardan en önemlileri. 

bottom of page